mandihouse.pl

Dom i wnętrza

budowa domy szeregowego
Dom

Domy szeregowe są popularne wśród kupujących ze względu na ich przystępną cenę – czy jest tak naprawdę?

Czy powinienem kupić dom w zabudowie szeregowej? Przed podjęciem poważnej decyzji warto wiedzieć, że istnieją zarówno plusy, jak i minusy, które należy rozważyć. Niektórym może spodobać się pomysł mieszkania w domu szeregowym, podczas gdy inni mogą nie czuć się usatysfakcjonowani.

Domy w zabudowie szeregowej – lokalizacja

Domy szeregowe są popularne wśród nabywców ze względu na przystępne ceny i zazwyczaj zawierają ogród. Przed zakupem jednego, ważne jest, aby dokładnie rozważyć plusy i minusy, aby znaleźć najbardziej odpowiednią opcję dla Twojego stylu życia.

Domy ze wspólną ścianą mogą zaoszczędzić na ogrzewaniu, ponieważ domy sąsiadów również zatrzymują ciepło i rozprzestrzenia się ono pomiędzy domami. Wspólnotowe domy szeregowe często mają dobudowany garaż, w którym można przechowywać narzędzia (np. rowery), a także samochód.

Zalety domów w zabudowie szeregowej

Do głównych wad zakupu domu w zabudowie szeregowej należy brak prywatności, a także jeszcze mniejszy ogród i bliskość sąsiadów.

Przed zakupem domu w zabudowie szeregowej należy dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw oraz porównać je z indywidualnymi preferencjami. Wszystko zależy więc od tego, jakich masz sąsiadów – jeśli są uciążliwi, mieszkanie w takim otoczeniu wcale nie będzie przyjemne i komfortowe, bo nie wiadomo, co się dzieje obok! Do tego zawsze dochodzi „zapach” z kuchni sąsiada (niezależnie od tego, czy pachnie dobrze, czy źle). Niektórzy ludzie będą czuli się zadowoleni mieszkając w takim miejscu, podczas gdy inni będą czuli się niekomfortowo. Dlatego przed zakupem tego typu nieruchomości należy dokładnie rozważyć zarówno zalety, jak i wady.”

Kupno domu na Klinach od dewelopera

Za niższą cenę i w lepszej lokalizacji (zazwyczaj w miastach) zawsze można kupić od dewelopera już wybudowany dom szeregowy. Jedną z największych wad jest to, że nie masz zbyt dużej swobody w dokonywaniu zmian lub budowaniu dobudówek. Ogólnie rzecz biorąc, nieruchomości szeregowe (kamienice lub domy szeregowe) są bardziej restrykcyjne i droższe niż zwykłe domy, ale mogą być tego warte!