mandihouse.pl

Dom i wnętrza

Domy z drewna klejonego
Dom

Domy z drewna klejonego

Domy z drewna klejonego warstwowo to nowoczesna technologia, która odznacza się bardzo wieloma zaletami. Co warto wiedzieć o technologii HBE?

Technologia HBE – co to takiego?

Jest to jedna z najnowocześniejszych metod, która charakteryzuje się specjalną obróbką drewna, zanim zostanie ono wykorzystane do budowy domu z drewna klejonego warstwowo. Tarcica przed sklejeniem jest odpowiednio segregowana oraz suszona komorowo do stałej wilgotności +/- 10%, co wyklucza wady, jakie pojawiają się w drzewie litym o znacznie wyższej wilgotności. Drewno klejone warstwowo jest w znacznie mniejszym stopniu podatne na odkształcenia i całkowicie pozbawione wewnętrznych naprężeń. 

Domy z drewna klejonego warstwowo – solidne i wytrzymałe 

Obecnie nowoczesne technologie sprawiły, że drewno klejone warstwowo jest jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów do budowy domu. Dzięki niskiej i równomiernej wilgotności drewno w czasie opadów nasiąka tylko powierzchniowo, a następnie szybko oddaje przyjętą wilgoć. Technologia HBE jest wytrzymała bardziej od ścian wykonanych z cegły i betonu. Domy takie odznaczają się również wysoką odpornością na ogień. 

Zastosowana technologia sprawiła również, że drewno klejone warstwowo jest odporne na gnicie oraz inwazję owadów, jak bywa to w przypadku tradycyjnych bali. Zapewnia również wyjątkowy mikroklimat, który odznacza się szczególnymi właściwościami, np. znacznie lepiej w takim domu spać czy pracować. Nie można również zapomnieć o wymiarze ekologicznym tego rodzaju inwestycji. 

Szybki montaż i precyzja w najmniejszym detalu 

Technologia HBE to także gwarancja, że każdy element domu dopracowany jest zawsze adekwatnie do indywidualnego projektu. Poszczególne elementy powstają w hali produkcyjnej, co jest gwarancją ich precyzyjnego wykończenia. Do głównych zalet należy również krótka realizacja inwestycji. Jako że wszystkie elementy powstają w zakładzie produkcyjnym, na miejsce dowożone są w jednym czasie wszystkie części domu drewnianego i montowane w zależności od projektu nawet w przeciągu 5 dni. 

BSHaus to firma specjalizująca się w budowie domów z drewna klejonego warstwowo. Doświadczenie i wiedza sprawiają, że każda realizacja odznacza się dokładnością i precyzją. Sprawdź, jak wygląda inwestycja technologią HBE: https://bshaus.eu/.