mandihouse.pl

Dom i wnętrza

Meble skandynawskie
Dom

Meble skandynawskie – zawsze na czasie

Meble skandynawskie, a raczej takie, które reprezentują modny styl urządzania wnętrz zwany właśnie skandynawskim, to wybór dla osób ceniących sobie prostotę i elegancję. Czyli dwa trendy będące nieustającym hitem ostatnich lat i wszystko wskazuje na to, że zawsze będą na czasie.

  1. Meble skandynawskie – czym się charakteryzują?
  2. Komody drewniane – meble praktyczne i stylowe.

Co jakiś czas w aranżacji wnętrz pojawiają się nowe trendy, które dotyczą także odpowiedniego doboru mebli. Od paru lat na naszych salonach (i w innych pomieszczeniach) rozgościł się styl skandynawski. I ma się on bardzo dobrze, gdyż jego zwolenników nadal przybywa, a ci, którzy zdecydowali się na niego dawno temu – wiernie trwają przy tym wyborze. Dlatego też producenci wciąż poszerzają swoją ofertę, jeśli chodzi o meble skandynawskie.

Meble skandynawskie – czym się charakteryzują?

Meble skandynawskie – styl skandynawski – to przede wszystkim prostota w bardzo dobrym wydaniu i jasne kolory. Dlatego też jest on szczególnie lubiany przez osoby, których mieszkania mają mały metraż. Meble skandynawskie sprawiają, że optycznie pomieszczenia stają się większe – takie meble to przeważnie biel i kolory pastelowe czy też ziemi. Jednak równie dobrze takie meble prezentują się w obszernych salonach, które zyskują optycznie jeszcze więcej przestrzeni, a tej nigdy dosyć. Jednym z głównych wyznaczników stylu skandynawskiego jest naturalność. Meble skandynawskie  są wykonane z naturalnego drewna (często jest to sosna), a ich tapicerka to wysokiej jakości  naturalne tkaniny. Meble w stylu skandynawskim są więc meblami solidnymi, a więc inwestycja w nie jest opłacalna i na pewno dzięki solidnemu wykonaniu oraz nieprzemijającej elegancji będziemy się nimi cieszyć przez wiele lat. 

Komody drewniane – meble praktyczne i stylowe

Komody drewniane to meble o bardzo długiej historii. Od wieków były one stosowane w pomieszczeniach pełniących funkcję salonu czy też sypialni. Ten mebel skrzyniowy wyróżnia się pojemnymi szufladami, dzięki którym bardzo łatwo przechowywać w nim ubrania. Komody są też wykorzystywane w jadalniach – w ich szufladach można przechowywać talerze i sztućce. Stylowe i minimalistyczne komody drewniane  to ważny element składający się na styl skandynawski. One również są wykonane z wysokiej jakości materiałów, a bryła mebli jest dopracowana w każdym, nawet najmniejszym szczególe.

Meble skandynawskie oprócz wysokiej estetyki i dyskretnej elegancji charakteryzuje także duża funkcjonalność. Dotyczy to wyposażenia różnego rodzaju: szaf, łóżek czy wspomnianych wyżej komód.