mandihouse.pl

Dom i wnętrza

modne tapety
Dom Nieruchomości

Modne tapety – jak dobierać do aranżacji?

Jeszcze do niedawna tapety kojarzone były z wystrojami, które wyszły już z mody. Od kilku lat cieszą się jednak rosnącą popularnością. Nowoczesne egzemplarze posiadają wyjątkowe wzory i doskonale komponują się z modnymi aktualnie wystrojami wnętrz. Coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie takich rozwiązań w swoich domach. Jak dopasowywać modne tapety do aranżacji pomieszczeń?

Najmodniejsze style aranżacyjne

Pośród najbardziej modnych aktualnie konwencji aranżacyjnych pojawiają się boho i styl skandynawski. Wnętrza skandynawskie nie przestają cieszyć się popularnością. W tym stylu wyjątkowo istotne jest połączenie surowości świata przyrody z ciepłem domowego ogniska. W takich aranżacjach dominują zazwyczaj szarość, biel i naturalne drewno. Dobrze zaprezentują się tutaj fototapety przedstawiające zimowe lasy i przyrodę Skandynawii. We wnętrza w tym stylu wkomponują się również białe tapety z czarnymi wzorami geometrycznymi. Do chętnie wybieranych należą też motywy w odcieniach szarości i grafitu.

Aranżacje w stylu boho urządzane są zazwyczaj w odcieniach zieleni i barwach ziemi. Wiele osób decyduje się na wnętrza z białymi ścianami i kolorowym wyposażeniem. Doskonale sprawdzą się tutaj fototapety przedstawiające pejzaże egzotycznych lasów. Dobrym pomysłem będą również motywy nawiązujące do filozofii Wschodu. Do chętnie wybieranych należą wzory roślinne i etniczne.

Styl retro i glamour

Nowoczesne tapety często pojawiają się we wnętrzach glamour. Do takich aranżacji doskonale dopasowują się połyskujące ornamenty roślinne. Jednokolorowa, matowa tapeta z błyszczącym wzorem w tym samym odcieniu podkreśli charakter aranżacji. Często wybieranymi w takich pomieszczeniach są również tapety w pionowe pasy.

Stylem aranżacyjnym, który nie przestaje być modny jest konwencja retro. W tak urządzonym pomieszczeniu doskonale sprawdzą się tapety z motywami roślinnymi i geometrycznymi. Szczególnie dobrze prezentują się tutaj niewielkie, powtarzalne wzory. Zależnie od dobranych elementów wyposażenia można zdecydować się na tapetę w stonowanych barwach lub bardziej intensywnych kolorach. We wnętrzach retro rzadko jednak pojawiają się mocno nasycone, rażące odcienie.

Jak stworzyć aranżację z modną tapetą?

Dawniej, decydując się na położenie tapety, umieszczano ją na wszystkich ścianach. W nowoczesnych aranżacjach o wiele rzadziej wykorzystuje się ten pomysł. Jednym z najmodniejszych aktualnie rozwiązań jest tapetowanie jednej ściany pomieszczenia. Zazwyczaj wybiera się w tym celu tapetę z dużym, wyraźnym wzorem. Pozostałe ściany malowane są na kolory dopasowane do wybranego motywu. Ciekawym pomysłem jest również tapetowanie dwóch sąsiednich ścian. W takich sytuacjach częściej wybiera się delikatne, powtarzalne designy.

Odpowiednio dopasowana modna tapeta umożliwi stworzenie wyjątkowej aranżacji. Bogata oferta nowoczesnych wzorów umożliwi każdemu odnalezienie odpowiedniego dla siebie motywu. Przemyślane zestawienie ze sobą elementów kompozycji podkreśli wyjątkowy charakter każdego pomieszczenia.