mandihouse.pl

Dom i wnętrza

Basen stelażowy w ogrodzie
Dom

Basen stelażowy w ogrodzie — jak wybrać idealny model?

Baseny ogrodowe to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które chętnie wybierane jest przez posiadaczy ogrodów, działek czy tarasów chcących zapewnić sobie możliwość schłodzenia się w zimnej wodzie w letnie, upalne dni. Jednym z najchętniej wybieranych przez nich modeli basenów ogrodowych są baseny stelażowe, które z łatwością można dostosować do swoich potrzeb i preferencji. Czy warto zdobywać się na montaż basenu stelażowego w swoich ogrodzie? Czym kierować się podczas wyboru basenu stelażowego? Wszystkiego dowiesz się z przygotowanego przez nas artykułu!

Czy basen stelażowy w ogrodzie to dobry pomysł?

W sezonie letnim basen ogrodowy to rozwiązanie pozwalające na zapewnienie ochłody i orzeźwienia, a także postawienie na aktywny rodzaj wypoczynku w wodzie. Chcąc sięgnąć po wysokiej jakości rozwiązanie, wiele osób decyduje się na wybór basenów stelażowych, które swoją konstrukcją najbardziej przypominają baseny stacjonarne — wykonane są one bowiem z wytrzymałych materiałów konstrukcyjnych składające się na solidny i trwały stelaż, który pozwala na tworzenie imponująco głębokich konstrukcji przeznaczonych do wypełnienia wodą. Ponadto baseny stelażowe zapewniają odporność na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe oddziaływanie promieniowania UV, co jest szczególnie ważne podczas intensywnej i długotrwałej eksploatacji basenów w upalne, letnie dni.

Wybór basenu stelażowego do ogrodu — czym się kierować?

Planując zakup basenu stelażowego do swojego ogrodu, warto postawić na produkt zapewniający satysfakcjonującą i niczym niezakłóconą eksploatację. Aby tak było podczas wyboru basenu, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii wpływających na zadowolenie użytkowników z dokonanej inwestycji. Wśród nich można wymienić czynniki, takie jak:

  • Rozmiar basenu

Rozmiar basenu powinien być dostosowany do indywidualnych preferencji użytkowników, a także dostępnej w ogrodzie przestrzeni. W tym celu warto zastanowić się nad przeznaczenie basenu — osoby chcące wykorzystać basen jedynie do letnich kąpieli mogą zdecydować się na mniejszy model, a z kolei użytkownicy planujący aktywny wypoczynek obejmujący pływanie i nurkowanie powinny zdecydować się na model o większych wymiarach.

  • Kształt basenu

Jednym z kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru basenu stelażowego, jest jego kształtu. Na rynku dostępne są różnorodne modele basenów o prostokątnym, kwadratowym, owalnym czy eliptycznym kształcie — baseny prostokątne i kwadratowe doskonale sprawdzą się na większych działkach, a modele o zaokrąglonych kształtach doskonale wpasują się nawet w niewielką przestrzeń dostępna na działce o mniejszej powierzchni. „

  • Skład zestawu basenowego

Kupując basen stelażowy, warto zwrócić uwagę na akcesoria dołączone do zestawu czy konieczne będzie skompletowanie ich na własną rękę. W zestawie basenowym mogą bowiem znajdować się akcesoria, takie jak drabinka, pompa filtrująca, wkład filtrujący, mata ochronna, pokrywa ochronna, termometr basenowy czy chemia basenowa. 

  • Estetyka

Dla wielu osób jedną z ważniejszych kwestii podczas wyboru basenu ogrodowego jest estetyka jego wykonania, a także spójność basenu z całą architekturą ogrodu. 

  • Renoma dostawcy 

Wybierając basen stelażowy, warto mieć na uwadzę także renomę dostawcy, od którego zdecydujemy się kupić basen ogrodowy. Wysokiej klasy produkty posiada w swojej ofercie sklep internetowy Baseny Ogrodowe – https://basenyogrodowe.pl/, który cieszyć się stale rosnącą popularnością. Baseny stelażowe dostępne w jego ofercie zapewniają bowiem wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i termiczne, co przekłada się na możliwość ich długotrwałej eksploatacji w ogrodzie czy na działce. 

  • Cena 

Cena to czynnik, który nie jest bez znaczenia. Wybierając basen stelażowy, warto stawiać na modele o dobrym stosunku jakości do ceny.