mandihouse.pl

Dom i wnętrza

ciemne meble do salonu
Dom Wnętrza

Jak zaaranżować ciemne meble w salonie?

Salon jest pokojem reprezentacyjnym koniecznie trzeba zadbać, by wyglądał elegancko i gustownie. Wybór mebli do salonu to jedna z najważniejszych decyzji, którą trzeba podjąć w trakcie urządzania wymarzonego M. Kiedy można pozwolić sobie na ciemne meble, a kiedy należy skoncentrować się na jasnych?

Kiedy wybrać ciemne meble do salonu, a kiedy jasne?

Ciemne meble do salonu wyglądają niezwykle elegancko i ekskluzywnie. Pokój dzienny staje się bardzo gustowny. Nie zawsze jednak można pozwolić sobie na taki wystrój. Ciemne meble do salonu sprawdzą się wyłącznie w pomieszczeniach, które są duże i przestronne.

Małe pokoje dzienne, w których ustawimy ciemne meble będą przytłaczające i smutne. Przestrzeń będzie wydawała się mniejsza niż jest w rzeczywistości.

Ciemne meble do salonu nie będą dobrze wyglądały w pokoju, który ma mało światła. Jasny, dobrze doświetlony pokój dzienny będzie idealnie wyglądał, gdy ustawimy w nim ciemne meble. Nie tylko nie będą ograniczały przestrzeni, ale jednocześnie sprawią, że pokój stanie się przytulny i przyjemny.

Jak rozjaśnić pokój?

Ciemne meble do salonu mogą wyglądać bardzo atrakcyjnie, gdy skontrastujemy je z jasnymi ścianami, podłogą oraz dodatkami. O czym należy pamiętać wybierając ciemne meble?

Do salonu, do którego wybraliśmy ciemne meble idealnie będą pasowały jasne ściany. Warto postawić na klasyczną biel, beże czy wanilię. Salon w stylu minimalistycznym i loftowym będzie wyglądał pięknie, gdy wybierzemy na ściany subtelne pastele. Nowoczesny pokój dzienny wygląda elegancko, gdy na ścianach jest delikatna szarość.

Warto pamiętać, że podłoga również powinna być jasna. Ciemna podłoga nie tylko jest trudna do utrzymania w czystości, ale również przytłacza wnętrze. Dąb biały oraz jesion sprawdzą się w salonie, który urządzony jest w stylu loftowym. Dąb cappucino będzie idealny do salonu nowoczesnego, a dąb mont blanck ułożony w klasyczna jodełkę będzie doskonały do salonu, gdzie zachowany jest styl klasyczny.

Rozjaśniające dodatki

Ciemne meble do salonu warto rozjaśnić dodatkami. Wykorzystując ciemne odcienie drewna warto urozmaicić wystrój stosując dekoracyjne bibeloty w kolorach modnego złota lub miedzi. Taki salon będzie nowoczesny i elegancki.

Wybierając dodatki warto postawić na transparentne wazony, świeczniki czy ozdobne misy. Można również wymienić gałki na złote, gdy mamy drewniane meble lub transparentne, gdy meble są czarne.

Chcąc rozjaśnić salon, w którym znajdują się ciemne meble nie można zapomnieć o roli światła. Lampki podłogowe można rozmieścić w pobliżu sofy, fotela wypoczynkowego czy w rogach pokoju. Lampki stojące będą pięknie prezentowały się na komodzie, stoliku przy sofie czy na parapecie okiennym.

Warto również wykorzystać kinkiety, które podświetla obrazy na ścianie. Ciemne meble do salonu można rozświetlić wykorzystując taśmy LED, które podkreślą witrynę czy półki. Światło niebieskie sprawi, że salon będzie wyglądał futurystycznie i modnie. Ciepłe, żółte światło sprawi, że będzie przyjazny i przytulny.