mandihouse.pl

Dom i wnętrza

Uchwyty do wielkich tv
Dom

Uchwyty do wielkich tv — czy one to udźwigną?

Uchwyt do telewizora jest dobrą alternatywą dla szafki pod urządzenia RTV. Dzięki niemu można zaoszczędzić sporo miejsca w aranżowanym pomieszczeniu. Nie bez znaczenia są też estetyczne walory tego rozwiązania. Podwieszony telewizor sprawia wrażenie, jakby wtapiał się w ścianę, co sprawia, że wystrój pomieszczenia wygląda nowocześnie i designersko. Takie przyrządy sprawdzą się także w przypadku bardzo dużych ekranów. Odwiedź sklep internetowy Ihaa i kup uchwyt do telewizora, który będzie najbardziej odpowiedni do realizacji Twoich indywidualnych potrzeb. Warto poświęcić na to chwilę, aby mieć dostęp do wyjątkowego kina domowego wysokiej jakości. Wielki telewizor to też wielkie wrażenia, ale koniecznie trzeba podejść poważnie do jego instalacji na ścianie. Możesz to zrobić samodzielnie, albo proprosić o pomoc fachowców.

Uchwyty do wielkich tv — parametry techniczne

Najważniejszą rzeczą, na jaką trzeba zwrócić uwagę przy wyborze uchwytu do wielkiego telewizora są parametry techniczne. Tak zwany standard VESA mówi o tym, jaki powinien być rozstaw otworów montażowych w pionie i w poziomie. Jest on wyrażony w milimetrach i podawany za każdym razem obok opisu produktu. Przy wyborze uchwytu koniecznie trzeba wziąć pod uwagę tę wartość, w przeciwnym razie przyrząd może się okazać niekompatybilny z zakupionym odbiornikiem telewizyjnym. 

Inną bardzo ważną kwestią jest udźwig uchwytu. Mówi on o tym, jaki ciężar może unieść mocowanie. W przypadku bardzo dużych telewizorów jest to niezwykle istotne. Uchwyt do telewizora 70 cali, czy uchwyt do telewizora 75 cali to urządzenia, które muszą być bardzo solidnie skonstruowane, ponieważ takie odbiorniki są naprawdę ogromne i bardzo dużo ważą. Gdyby nie były w stanie unieść ekranu, mogłoby się to skończyć jego zniszczeniem, a co za tym idzie także bardzo dużymi wydatkami.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie uchwytu?

Uchwyty do telewizora często można regulować pod kątem odpowiedniego ustawienia. Dzięki temu odbiornik łatwo obracać na boki oraz w pionie. Takie urządzenia świetnie się sprawdzają w pomieszczeniach z nietypową aranżacją, gdzie komplet wypoczynkowy nie jest ustawiony na wprost ekranu. Dzięki nim można również uniknąć odblasków podczas transmisji, które mogą pojawiać się na ekranie w zależności od pory dnia i kąta padania światła.

Inną ważną kwestią jest estetyka. Uchwyty do tv nie powinny rzucać się w oczy, to telewizor ma przyciągać wzrok. Dlatego trzeba wybrać model kompaktowych rozmiarów. Ciekawą opcją jest też maskownica ukrywająca wystające kable. Nie bez znaczenia jest także materiał wykonania uchwytu. Najlepiej sprawdza się stal, która jest odporna na korozję i nie niszczy się łatwo. Zakup solidnie wykonanego uchwytu gwarantuje, że przyrząd ten posłuży Ci przez długie lata. Wyposaż się więc w taki, który poradzi sobie z Twoim odbiornikiem i pozwoli oglądać telewizję bardzo wysokiej jakości. W dzisiejszych czasach nie musisz wychodzić z domu, żeby poczuć się, jak w kinie.