mandihouse.pl

Dom i wnętrza

rośliny pochłaniające wilgoć
Dom Lifestyle

Jakie rośliny domowe pochłaniają wilgoć?

Z całą pewnością można stwierdzić, że różnego rodzaju rośliny domowe są fantastycznym elementem dekoracyjnym w każdym pomieszczeniu. Jednak spełniają one we wnętrzach również bardzo istotne funkcje. Wśród nich można w szczególności wymienić pochłanianie wilgoci. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz poznać przykłady roślin pochłaniających wilgoć.

Skrzydłokwiat

Wśród najbardziej popularnych roślin pochłaniających wilgoć można przede wszystkim wymienić skrzydłokwiata, który jest chętnie wybierany przez wiele osób do swoich wnętrz. Skrzydłokwiat to roślina długowieczna, która posiada zielone i błyszczące liście, a także białe kwiaty. Skrzydłokwiat ma bardzo korzystne właściwości, które polegają na neutralizowaniu toksyn z powietrza. Mogą to być toksyny wytwarzane przez bardzo zróżnicowane elementy otoczenia. Wśród nich wymienia się tekstylia, farby, wykładziny czy też innego rodzaju materiały sztuczne.

Bluszcz pospolity

Najlepsze rośliny pochłaniające wilgoć to także bluszcz pospolity, który fantastycznie będzie się prezentował w bardzo wielu pomieszczeniach. Bluszcz jest pnączem o ciemnozielonych lub jasnozielonych liściach. Ich kolor zależny jest od gatunku rośliny. Bluszcz to roślina, która nie jest zbyt wymagająca podczas uprawy. Wymaga jedynie niewielkiego zacienienia stanowiska, a oprócz tego może stać gdziekolwiek. W domu może osiągnąć nawet długość do dwudziestu metrów.

Paproć

Kolejną rośliną domową, która posiada właściwości pochłaniające wilgoć z pomieszczeń z całą pewnością będzie paproć. Idealnie sprawdzi się ona we wnętrzach, w których jest podwyższony poziom wilgotności powietrza. Oprócz tego wśród jej głównych zalet można również wymienić eliminację toksyn z powietrza. Wśród nich można wymienić takie substancje jak między innymi benzen, ksylen czy też formaldehyd. Jeśli w pomieszczeniach będzie znajdował się nadmiar toksycznych substancji, to liście paproci zaczną żółknąć oraz więdnąć.

Palma

Wśród różnych roślin pochłaniających wilgoć we wnętrzach można także wyróżnić palmę. Palma to roślina drzewiasta, która może osiągnąć wysokość sięgającą kilku metrów. W bardzo korzystny sposób usuwa z pomieszczeń zarówno wilgoć, jak i różnego rodzaju toksyczne substancje. Jednak warto pamiętać, że palmy to rośliny, które rosną w ciepłym klimacie. Dlatego należy im zapewnić odpowiednie warunki do wzrostu. Wtedy na pewno będą się prezentować bardzo efektownie i zdobić każde wnętrze.

Zielistka

Zielistka to kolejna roślina, która ma fantastyczne właściwości pochłaniające wilgoć. Oprócz tego jest to jedna z najłatwiejszych w uprawie roślin, dlatego z całą pewnością każdy sobie z nią poradzi. Liście zielistki mają kolor biało-zielony oraz swoim wyglądem przypominają trawę. Zielistka neutralizuje toksyny, które znajdują się w powietrzu. Wśród nich można wyszczególnić takie substancje jak amoniak, benzen, aceton, czy też ksylen lub formaldehyd. Dodatkowo roślina tego rodzaju neutralizuje również niekorzystne skutki promieniowania telewizora, komputera oraz innych ekranów. Warto to uwzględnić podczas wyboru najlepszych roślin do swoich wnętrz.