mandihouse.pl

Dom i wnętrza

dom w stylu glamour
Dom

Dom w stylu glamour – ogólna charakterystyka

Ludzie, którzy właśnie kupili wymarzone mieszkanie, zastanawiają się, jak zaaranżować poszczególne pokoje i kuchnię. Niektórzy jednak dużo wcześniej wiedzą już, jaki efekt chcą osiągnąć. Często decydują się na przykład na dom w stylu glamour. Czym się on charakteryzuje? Kiedy się narodził? Zobaczmy.

Skąd się wziął taki styl?

Zanim przejdziemy do najważniejszych właściwości oraz samej idei tego typu aranżacji wnętrz, na początek kilka słów o genezie glamour. Okazuje się, że źródła tego stylu należy szukać w czasach Złotej Ery Hollywood. To wtedy, na przełomie lat 30. i 40. XX wieku gwiazdy dużego i małego ekranu chciały, aby wystrój ich mieszkań także czarował blaskiem, urokiem i przepychem. Od tamtej pory nieco się zmieniło w tym temacie. Dom w stylu glamour wygląda obecnie inaczej – „nie oślepia” aż tak licznym bogactwem zdobień i kiczem. Co więcej, jest dostępny dla każdego.

Elegancja oraz funkcjonalność

Dzisiaj dom w stylu glamour to miejsce charakteryzujące się żywą kolorystyką połączoną z odbijającymi światło różnymi elementami dekoracyjnymi. Chodzi np. o kryształowe dodatki, a także lampy schowane w złotych kloszach, wiszące żyrandole, mosiężne stoliki czy świeczniki. Do tego widoczne są lustra w odpowiednich ramach oraz zegary w jasnej, błyszczącej obudowie. Taki jest ów styl. Z jednej strony bardzo elegancki, z drugiej funkcjonalny. Po czym jeszcze go rozpoznać? Wchodząc do domu, który jest udekorowany w takim stylu, zauważymy wszędzie białą barwę, a także różne odcienia koloru srebrnego, fioletowego i różowego. Co ciekawe, same ściany nie są tutaj gładkie – znajdują się na nich np. błyszczące, odpowiednio dobrane tapety. Dodatkowo nie brakuje wytwornej, bardzo estetycznej sztukaterii wewnętrznej

Dom w stylu glamour – kuchnia i drewno

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, jak wygląda kuchnia w takim stylu oraz odpowiedzieć na pytanie: czy drewno jest dobrym materiałem w przypadku glamour? Jeżeli chodzi o pomieszczenie kuchenne, a konkretniej jadalnię, to meble powinny mieć wysoki połysk. Nie można też zapomnieć o tym, aby charakteryzowały się one złotymi wykończeniami. Kuchnia musi być jasna i zachwycająca swoją elegancją.

A co z drewnem? Okazuje się, że świetnie nadaje się na podłogę. Dzięki niemu osiąga się dobry efekt – ów materiał współgra z innymi ozdobami oraz elementami w danym pokoju, sypialni czy mniejszym pomieszczeniu. Dom w stylu glamour ma uwodzić zarówno mieszkańców, jak i sąsiadów swoim niezwykłym czarem. To przestrzeń nastrojowa, w której poza lśniącymi przedmiotami, nie może zabraknąć miękkich tkanin.

Przeczytaj więcej na lesne-wrota.pl