mandihouse.pl

Dom i wnętrza

grzejnik elektryczny do łazienki
Dom Nieruchomości

Grzejnik elektryczny do łazienki. Jaki wybrać?

Niedogrzana lub nieogrzewana łazienka to problem pojawiający się w wielu domach, przede wszystkim w nieruchomościach nieocieplonych. Charakterystyczny jest też dla łazienek zbudowanych od podstaw w miejscach, gdzie nie można było doprowadzić centralnego ogrzewania. Korzystanie z takiej łazienki jest mało przyjemne, może też prowadzić do przeziębień, w szczególności u dzieci. Jak ogrzać łazienkę, do której nie da się doprowadzić centralnego ogrzewania? Rozwiązaniem może być grzejnik elektryczny do łazienki.

Jaki grzejnik do łazienki?

W sklepach z artykułami wyposażenia mieszkań można nabyć wiele elektrycznych grzejników przenośnych z wentylatorem. Są bardzo tanie. Wydawać by się mogło, że to idealne rozwiązanie do nieogrzewanej łazienki. Nic bardziej błędnego. Przenośny grzejnik elektryczny to urządzenie nieprzeznaczone do pracy w tak wilgotnych pomieszczeniach. Wiele z nich to grzejniki z nieosłoniętymi elementami grzejnymi, przewodami, do których łatwo może dostać się woda. Użytkowanie takiego grzejnika w łazience może być bardzo ryzykowne. Nie warto też decydować się na takie grzejniki z innego powodu. Nie będą pracować stale, nagrzanie łazienki będzie więc trochę trwać i przełoży się na duże koszty, bowiem takie grzejniki z reguły nie są energooszczędne.

O wiele lepszą opcją jest zakup elektrycznego grzejnika wiszącego, który montuje się na ścianie. Nie powinien to być grzejnik z nawiewem, lepszy będzie grzejnik zamknięty, z klasycznymi żeberkami. Nowoczesne grzejniki elektryczne tego typu charakteryzują się niskim stopniem zużycia energii, co więcej, dzięki opcji ustawień i elektronicznym wyświetlaczom, łatwo można nastawić na nich czas pracy czy oczekiwaną temperaturę.

Grzejnik – suszarka do ręczników.

Idealnym wyborem do łazienki jest elektryczny, klasyczny pionowy grzejnik żeberkowy, często potocznie nazywany drabinką. Łączy w sobie funkcję ogrzewania pomieszczenia i suszarki do ręczników, czy też prania, które na nim powiesić. Nowoczesne grzejniki tego typu mają w ustawieniach opcję suszenia ręczników czy prania, przy której zużycie energii jest o wiele niższe, a także opcję ogrzewania z pełną regulacją temperatury i możliwością ustawienia czasu włączenia i wyłączenia grzejnika. Dzięki takim zaletom, użytkowanie grzejnika jest łatwe, przyjemne i zaskakująco niedrogie, moc tych grzejników rzadko bowiem przekracza 500 W. W porównaniu z tanimi grzejnikami z nadmuchem, gdzie maksymalna moc to 2000 W, użytkowanie grzejnika – suszarki jest więc o wiele tańsze.

Sam montaż grzejnika do ściany jest banalnie prosty. Wystarczy wywiercić dwa lub cztery otwory i zawiesić grzejnik zgodnie z instrukcją. Pozostanie tylko podłączenie do prądu, czyli włączenie wtyczki do gniazdka.

Warto stawiać na jakość i kupując grzejnik elektryczny do łazienki, wybrać fajny, energooszczędny, zawieszany na ścianie. Niskie koszty eksploatacji, niska cena zakupu, bezpieczeństwo użytkowania i funkcjonalność takiego urządzenia to najważniejsze zalety. Warto taki grzejnik kupić, zamontować i zapomnieć o korzystaniu z łazienki, w której jest zimno.