mandihouse.pl

Dom i wnętrza

donica ceramiczna
Lifestyle

Osłonka, a donica ceramiczna — kluczowe różnice

Zarówno osłonka, jak i doniczka wykonana z ceramicznego materiału może prezentować się w sposób niezwykle efektowny. Choć oba te produkty prezentują się podobnie ich budowa, a zarazem zastosowanie jest odmienne. Jakie są najważniejsze różnice między osłonką a donicą ceramiczną?

Donica ceramiczna — jakie są jej cechy charakterystyczne i kiedy jest najlepszym wyborem?

 

Donice w przeciwieństwie do osłonek ceramicznych oprócz funkcji ozdobnej są chętnie wybierane ze względów praktycznych. Mimo że produkt ten najczęściej jest wykonany z plastiku, to na rynku konsumenci mają dostęp do modeli wykonanych z najróżniejszych dekoracyjnych materiałów, takich jak m.in. ceramika. Produkt ten to idealny wybór dla osób planujących sadzenie w nim rośliny. Obecność w doniczce specjalnych otworów dzięki, którym ewentualny nadmiar wody może zostać odprowadzony, co minimalizuje ryzyko ewentualnego gnicia. Oprócz tego obecność otworów drenażowych gwarantuje prawidłową cyrkulację powietrza. W przypadku niektórych roślin takich jak np.:. Sadzone kwiaty, wybór donicy jest wręcz koniecznością. Podstawową funkcją, jaką ma za zadanie pełnić donica ceramiczna, jest zapewnienie posadzonej roślinie najlepszych warunków do wzrostu i rozwoju.

Osłonki ceramiczne — czym się wyróżniają?

Osłonki ceramiczne stanowią typowy element dekoracyjny. Dopiero po tym, jak roślina została umieszczona w doniczce, można na nią nałożyć ozdobną osłonkę. Możliwość wyboru spośród różnorodnych pod kątem designu rozwiązań sprawia, że konsumenci mogą zdecydować się na rozwiązanie najlepiej dostosowane do swojego gustu, a także sposobu, w jakie zostało zaaranżowane miejsce, w którym ma zostać umieszczona dana roślina. Choć osłonki są wykonane z rozmaitych materiałów, to właśnie modele ceramiczne cieszą się wśród konsumentów największą popularnością ze względu na bogate, przyciągające uwagę wzornictwo, a także ciekawą formę. Ponadto osłonki wykonane z takiego materiału należą do cięższych. Dzięki temu nałożone na doniczkę nie tylko gwarantują atrakcyjny wizualnie design, ale również minimalizują ryzyko ewentualnego potrącenia rośliny w wyniku:

  • przeciążenia, czy
  • oddziaływania warunków atmosferycznych takich jak m.in. intensywny wiatr poprzez zwiększenie stabilności rośliny.

 

Osłonki ceramiczne są w pierwszej kolejności wybierane ze względów estetycznych. Najczęściej są one nakładane na najzwyklejsze przemysłowe doniczki, które nie prezentują się w sposób zbyt atrakcyjny wizualnie.