mandihouse.pl

Dom i wnętrza

Skórzane kanapy narożne
Dom

Skórzane kanapy narożne – klasyczny design i komfort użytkowania

Szukając mebli do salonu, warto zaprojektować całą przestrzeń pomieszczenia i od razu zaplanować miejsce na kanapę. Niezaprzeczalnie, mebel ten będzie najbardziej rzucał się w oczy, a w zestawie ze stolikiem kawowym stworzy przepiękny duet. Rozwiązaniem, które sprawdzi się w każdym salonie, niezależnie od jego wymiarów będzie narożnik.

Narożnik skórzany – ponadczasowa klasyka

Kanapy narożne mogą być wykonane z rozmaitych materiałów. Tym, co jednak sprawdzi się w każdym salonie będzie mebel wykonany ze skóry. Niezależnie w jakim stylu chcemy nasz salon urządzić skóra zawsze się obroni i dopasuje do wnętrza. Kanapy narożne skórzane do salonu będą pasowały do salonów bardziej nowoczesnych, jak i tych klasycznych. Jeśli jesteśmy miłośnikami lat 70. i 80. taka kanapa sprawdzi się w połączeniu ze szklanym stolikiem czy dużą metaliczną lampą. Bardziej awangardowe będzie połączenie tego typu mebla z plastikowymi elementami – stolikiem bocznym czy konsolą. Osoby, które wolą klasyczny styl, mogą połączyć narożnik skórzany z drewnem – drewniany stolik kawowy czy duży regał na książki sprawdzą się w takim połączeniu idealnie. Do skórzanej kanapy warto dobrać piękny dywan – ociepli nam wnętrze. Skórzanego narożnika nie warto zasłaniać narzutą czy poduszkami – sam w sobie jest piękny i robi wrażenie.

Kanapa narożna – wygoda użytkowania i wizualne wrażenie

Kanapy narożne występują w wielu kształtach i rozmiarach. Do dużych salonów spokojnie możemy wstawić taki narożnik skórzany, który pomieści nawet 6 osób! Narożniki skórzane rozkładane mają tę dodatkową zaletę, że są niezwykle funkcjonale, gdyż zapewniają dodatkowe miejsce do spania. To nieoceniona zaleta, gdy na przykład mamy gości. Tapicerka mebla sama w sobie jest niesamowicie elegancka, ale gdy chcemy żeby nasz salon wyglądał jeszcze bardziej nietuzinkowo, możemy zdecydować się na narożnik skórzany pikowany. Wśród modeli narożników znajdziemy te o zaokrąglonych ramionach lub ramionach bardziej ostrych. Warto spojrzeć też na nóżki – to mały detal, a może zrobić dużą różnicę w wyglądzie naszej sofy. Proste, geometryczne będą pasowały do modernistycznych i minimalistycznych pomieszczeń, a bardziej finezyjne do salonów w stylu barokowym czy art deco.

Narożnik skórzany – uniwersalny i nietuzinkowy mebel

Decydując się na kanapę skórzaną mamy gwarancję, że niezależnie od pomysłu na wnętrze, zawsze będzie on nam pasował. Nawet jeśli ze stylu barokowego zechcemy przejść na minimalizm, skóra będzie klasyką gatunku. Dodatkowo, narożnik skórzany nawet po wielu latach będzie wyglądał dobrze. Nie straci kolorów, a dobrze konserwowany nie będzie się przecierał. Nie bez znaczenia jest też kolor narożnika. Z reguły są to meble duże i masywne, gdy chcemy więc dodać salonowi lekkości wybierzmy jasną skórę. Brązy i czernie nadadzą pomieszczeniu za to eleganckiego, wieczorowego charakteru. Ciekawym wyborem będzie też skóra w butelkowej zieleni – w połączeniu z drewnem będzie wyglądać niezwykle interesująco.