mandihouse.pl

Dom i wnętrza

biurko rosnące z dzieckiem
Dom Wnętrza

Wygoda dla dziecka – biurko rosnące razem z nim

Dziecko, idąc do szkoły, zaczyna przynosić do domu dodatkowe zadania do wykonania. Ponadto maluje, rysuje, lepi z plasteliny, buduje z klocków, czasem korzysta z komputera – i do tego wszystkiego potrzebuje odpowiednio przygotowanego miejsca. Nie wszystko można robić na podłodze, czy stoliku przeznaczonym do zabawy. Do wielu prac niezbędne jest biurko i to odpowiednio dostosowane do wzrostu dziecka. Biurko rosnące z dzieckiem – jakie wybrać?

Wymiana biurek jest konieczna?

Wielu rodziców zaakceptowało fakt, że pewne meble trzeba będzie wymieniać na większe wraz ze wzrostem dziecka. Może nie tak często jak ubrania, ale co kilka lat już niestety tak. Całościowy wystrój pokoju dziecięcego, a później młodzieżowego wymienia się przynajmniej raz albo i dwa – trzy razy przed osiągnięciem przez dziecko pełnoletności.

Takim wymianom podlegają oczywiście łóżko i szafy, fotele i inne meble do siedzenia. A co z biurkiem? Jego wybór jest istotny choćby przez wzgląd na zachowanie odpowiedniej postawy ciała. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wad postawy na skutek np. notorycznego garbienia się.

biurko rosnące z dzieckiem

A gdyby tak biurko mogło rosnąć wraz z dzieckiem – przynajmniej do pewnego momentu? Gdyby to opóźniło potrzebę kupienia nowego biurka nawet o kilka dobrych lat? Brzmi kusząco? Jak najbardziej i co istotne – jest to możliwe.

Biurko rosnące z dzieckiem – jakie kupić?

Tylko osoba dorosła, która zakończyła już proces wzrostu może zakładać, że kupuje sobie biurko już na zawsze. Albo, że może je kiedyś wymieni na inne, ale tylko dlatego, że znajdzie ładniejsze, lepsze, bardziej praktyczne. Albo przy zmianie stylu urządzenia biura, pokoju lub całego mieszkania.

Wybierając biurko dla swojej pociechy, warto wziąć pod uwagę biurko rosnące z dzieckiem. Co to oznacza? Chodzi po prostu o możliwość regulacji wysokości blatu. Dzięki temu zyskuje się zawsze odpowiednie ustawienie biurka oraz kąt nachylenia podczas pracy dziecka przy biurku.

Większość dorosłych przeszła już do porządku dziennego nad krzesłami i fotelami z regulacją wysokości zarówno siedziska, jak i oparcia w niektórych modelach tego typu mebli. Jednak możliwość regulacji wysokości biurka dla wielu osób jest możliwością do tej pory niezauważoną. Tymczasem na rynku pojawia się sporo takich biurek. Można więc wybrać takie, które nie dość, że będzie służyło dziecku przez przynajmniej kilka lat, to jeszcze zgra się bardzo dobrze ze stylem urządzenia pokoju.

biurko dla dziecka

Coraz więcej siedzimy

Faktem jest, że wiele już bardzo młodych osób prowadzi coraz bardziej siedzący tryb życia. W wieku szkolnym dzieci i młodzież przynajmniej przez pięć dni w tygodniu (w roku szkolnym) spędza dnie głównie siedząc przez wiele godzin pod rząd – w szkolnej ławie, a w domu podczas odrabiania lekcji – przy biurku. Aby zmniejszyć ryzyko negatywnych skutków tego wielogodzinnego siedzenia, należy zadbać, aby biurko dokładnie pasowało do wzrostu swojego użytkownika. Możliwość regulacji wysokości tego mebla daję tę możliwość i jest to szalenie wygodne rozwiązanie. Teraz nie ma więc już żadnych powodów, aby dziecko, czy nastolatek znosili jakiekolwiek niewygody podczas nauki.