mandihouse.pl

Dom i wnętrza

skarpa w nowoczesnym ogrodzie
Dom

Jak zaaranżować skarpę w nowoczesnym ogrodzie?

Wiele osób zastanawia się, jak zaaranżować skarpę w nowoczesnym ogrodzie, aby prezentowała się korzystnie. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z najlepszymi poradami w tym zakresie. Skarpa w nowoczesnym ogrodzie – jak ją zaaranżować?

Skarpa w nowoczesnym ogrodzie

Wśród najlepszych pomysłów na zaaranżowanie skarpy w nowoczesnym ogrodzie można wyszczególnić stworzenie tarasów na skarpie. Układ tarasowy bardzo korzystnie się prezentuje i z całą pewnością będzie stanowił unikalną dekorację każdego przydomowego ogrodu. Układ tarasowy swoim wyglądem przypomina bardzo duże schody. Najczęściej tworzy się go dzięki wykorzystaniu murków oporowych, które zapobiegną osuwaniu się ziemi.

skarpa w ogrodzie

Skarpa z murkami oporowymi

Skarpa w nowoczesnym ogrodzie z powodzeniem może być stworzona z wykorzystaniem murków oporowych, które będą jej zapewniały odpowiednią stabilność oraz w skuteczny sposób zapobiegną osuwaniu się ziemi. Murki oporowe w ogrodzie mogą być stworzone z dość zróżnicowanych materiałów. Wśród nich można na przykład wymienić elementy betonowe, a także cegły lub kamienie. Wybór konkretnego materiału powinien odnosić się do stylistyki, w której został zaaranżowany cały ogród, ponieważ dzięki temu wszystko będzie się prezentowało niezwykle spójnie.

Skarpa w nowoczesnym ogrodzie ze schodami

W przypadku aranżowania w ogrodzie skarpy o większej powierzchni bardzo przydatne będą schody ogrodowe. Dzięki schodom ogrodowym możliwe jest zwiększenie się poziomu funkcjonalności ogrodu, ponieważ będą one łączyły poszczególne elementy skarp. Dzięki temu łatwiejsze będzie poruszanie się po ogrodzie, a także prace ogrodowe realizowane na skarpach.

jak urządzić skarpe w ogrodzie

Siatka z tworzywa

Na skarpach w ogrodzie z powodzeniem można również umieścić siatki z tworzywa sztucznego, które w skuteczny sposób będą zapobiegały osuwaniu się ziemi oraz zapewnią stabilność roślinom rosnącym na skarpie. Siatki z tworzywa sztucznego doskonale sprawdzą się nawet na ostrych skarpach. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania możliwe jest zasadzenie na skarpie trawy lub innej roślinności, która będzie się korzystnie prezentować w ogrodzie. Warto wziąć ten pomysł pod uwagę podczas aranżowania przestrzeni w swoim ogrodzie.

Wybór roślin

Na skarpie w nowoczesnym ogrodzie z powodzeniem można zasadzić różne gatunki roślin. Najlepszym wyborem w tym przypadku będą rośliny, które korzystnie się prezentują i dość dobrze je widać z daleka. Na pewno dodadzą niepowtarzalnego charakteru każdej przestrzeni w ogrodzie. Na skarpie doskonale sprawdzą się zarówno rośliny pnące, jak i iglaste lub liściaste. Wybór w tym przypadku jest dość szeroki, jednak podczas sadzenia roślin warto również sprawdzić ich uwarunkowania środowiskowe.

flora-net.pl