mandihouse.pl

Dom i wnętrza

rośliny na miejsca silnie nasłonecznione
Dom Lifestyle

Jakie rośliny domowe wybrać na miejsca silnie nasłonecznione?

Bez wątpienia można stwierdzić, że rośliny domowe bardzo korzystnie prezentują się w każdym wnętrzu, niezależnie od jego parametrów. Jednak każdą roślinę należy w odpowiedni sposób dopasować do stanowiska, na którym będzie stała. Dlatego warto wziąć pod uwagę między innymi nasłonecznienie. Dobrze jest dowiedzieć się, jakie rośliny na miejsca silnie nasłonecznione będą najlepsze.

Kaktusy

Wśród roślin, które najlepiej sprawdzą się na miejscach silnie nasłonecznionych można wymienić kaktusy. Są one bardzo wytrzymałe na susze, dlatego wytrzymają duże słońce oraz stosunkowo długie okresy czasu bez wody. Bardzo często kaktusy pochodzą z terenów pustynnych, dlatego są tak dobrze dopasowane do warunków tam panujących. Oprócz tego w sprzedaży można znaleźć kaktusy w bardzo zróżnicowanych wariantach. Dzięki temu będzie można dla siebie wybrać roślinę najlepiej dobraną pod kątem indywidualnych oczekiwać oraz preferencji.

Aloes

Kolejną rośliną, która idealnie sprawdzi się na miejscach najbardziej nasłonecznionych z całą pewnością będzie aloes. Aloes jest jednym z sukulentów, który przybiera formę krzewiastą. Jest to roślina, która charakteryzuje się stosunkowo wysoką ochroną przed różnego rodzaju chorobami, a także odpornością na suszę. Dlatego przez stosunkowo spory czas nie musi być podlewana i nie pojawią się z tego tytułu żadne problemy. Kaktus na pewno bardzo dobrze będzie się prezentował na każdym parapecie.

Grubosz

Grubosz to kolejna roślina, którą bez większych problemów można ustawić w miejscach silnie nasłonecznionych. Grubosz potocznie nazywany jest drzewkiem szczęścia. W sprzedaży można znaleźć bardzo zróżnicowane gatunki tej rośliny, które różnią się między sobą przede wszystkim wyglądem. Grubosz ma stosunkowo niewielkie wymagania, dlatego można go pielęgnować tak jak kaktusy. Z powodzeniem można go ustawić na słonecznym stanowisku oraz podlewać z umiarkowaną częstotliwością. Będzie to najlepsze możliwe rozwiązanie spośród wszystkich dostępnych.

Kalanchoe blossfeldiana

Wśród różnych roślin, które idealnie sprawdzą się na stanowiskach słonecznych można wymienić między innymi Kalanchoe blossfeldiana. Kalanchoe blossfeldiana to kwiat, który można znaleźć w sprzedaży w bardzo zróżnicowanych odmianach. Bardzo dobrze się on prezentuje i ma możliwość zakwitania nawet podczas trwania zimy. Kalanchoe blossfeldiana to roślina stosunkowo prosta w uprawie i nikt nie powinien mieć z nią większych problemów.

Żyworódka pierzasta

Kolejną rośliną, którą bez większych problemów można ustawić na słonecznym stanowisku jest żyworódka pierzasta. Jest to jedna z odmian rośliny takiej jak Kalanchoe. Żyworódka jest jednym z sukulentów, który jednak potrzebuje dość częstego podlewania. Oprócz tego warto ją również nawozić, co będzie bardzo korzystnym rozwiązaniem. Dzięki właściwemu nawożeniu tego rodzaju roślina na pewno będzie się w bardzo korzystny sposób prezentowała w każdym wnętrzu. Dlatego warto to wziąć pod uwagę podczas wyboru najlepszych roślin do swojego wnętrza na stanowiska przede wszystkim silnie nasłonecznione.