mandihouse.pl

Dom i wnętrza

lampy podłogowe i stojące
Dom Wnętrza

Jak wykorzystać lampy stojące i podłogowe, by uzyskać przytulny nastrój w mieszkaniu?

Światło jest jednym z ważniejszych elementów dekoracyjnych naszych mieszkań. Sprawia, że w mieszkaniu panuje przyjemny i kameralny klimat. Chcąc stworzyć przytulny klimat w mieszkaniu, warto wykorzystać nie tylko światło górne i boczne. Warto wykorzystać również lampy stojące. Jak wybrać i gdzie rozmieścić lampy podłogowe i stojące?

Elegancki salon

Salon jest pokojem reprezentacyjnym. Warto zadbać, by również wieczorem zachwycał wyglądem i przytulną atmosferą.

Wybierając lampy podłogowe i stojące, koniecznie trzeba dopasować je do wystroju panującego w naszym mieszkaniu. Do nowoczesnego salonu można wybrać lampy z metalu chromowanego. Prosta, surowa forma będzie idealna. Do pokoju dziennego w stylu glamour będą idealne lampy bogato zdobione. Mile widziane są lampy w mocnych kolorach. Czarna lampa ze złotymi lub srebrnymi wykończeniami będzie wyglądała elegancko i ekskluzywnie. Dekoracyjne kryształki będą pięknie odbijały promienie światła.

Salon w tylu industrialnym będzie wyglądał gustownie, gdy wykorzystamy lampy czarne, proste i surowe. Lampy w stylu industrialnym często nie mają abażurów. Atrakcyjny wygląd ma wyłącznie żarówka.

Jak rozmieścić lampy?

Zastanawiając się, jak rozmieścić lampy podłogowe i stojące należy wykorzystać nie tylko podłogę, ale również komody.

Lampy podłogowe warto rozmieścić w pobliżu sofy oraz fotela wypoczynkowego. Są to miejsca, które wymagają rozproszonego oświetlenia. Warto również wykorzystać lampy, które mają światło kierunkowe, które pozwoli komfortowo poczytać książkę.

Lampy podłogowe umieszczone w rogach pokoju sprawią, że będzie on oświetlony subtelnie i delikatnie. Jest to idealne oświetlenie, gdy chcemy wypocząć i się zrelaksować. Jest to również idealne oświetlenie, które ułatwia poruszanie się w nocy. Dzięki temu nie musimy korzystać z dużych lamp wiszących.

Lampy stojące warto rozstawić na komodach, dzięki temu przestrzeń będzie wyglądała elegancko i niebanalnie. Można postawić dwie lampy symetrycznie po obu stronach komody. Można również postawić dwie lampy na jednym końcu komody. Trzeba jednak pamiętać, by jedna z lamp, ta stojąca z tyłu, była wyższa.

Przedpokój – wizytówka domu

Korytarz jest pomieszczeniem, przez które przechodzimy chcąc dostać się do każdego innego pomieszczenia w mieszkaniu. Chcąc, by był wygodny musimy zadbać o odpowiednie oświetlenie.

Na przedpokoju najczęściej wykorzystujemy kinkiety. Nie jest to jedyne rozwiązanie. W holu również sprawdzą się lampy podłogowe i stojące. Lampy podłogowe można ustawić w rogach korytarza, dzięki temu dotarcie z jednego końca holu na drugi nie będzie żadnym problemem.

Lampy stojące warto umiejscowić na konsoli, która znajduje się na przedpokoju. Nad konsolą najczęściej umieszczamy duże lustro. Bardzo elegancko wygląda symetryczne ustawienie lamp, które jednocześnie oświetlają postać przeglądającą się w lustrze.

Sypialnia – oaza spokoju

Kolejnym pomieszczeniem, w którym warto wykorzystać lampy podłogowe i stojące jest sypialnia, w której powinno być oświetlenie sprzyjające odpoczynkowi. Chcąc się wyciszyć i zrelaksować nie można wykorzystywać mocnego światła.

Lampy stojące warto postawić koło łóżka. Lampa, która ma klosz rozpraszający światło pozwala na odprężenie. Lampa o kloszu kierunkowym umożliwia czytanie przed snem. Lampę podłogową można zastąpić lampą stojącą, która ustawimy na szafce nocnej.

W sypialni, w której jest toaletka oraz lustro również warto wykorzystać lampy podłogowe i stojące. Jest to miejsce, które powinno być dobrze oświetlone. Dodatkowe lampy na pewno to umożliwią.