mandihouse.pl

Dom i wnętrza

biała kuchnia z drewnianym blatem
Dom Wnętrza

Biała kuchnia z drewnianym blatem – modnie i praktycznie

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu i zazwyczaj do jej urządzenia przykłada się nie mniejszą wagę niż do urządzenia takich przestrzeni jak salon czy jadalnia. Zastanawiając się nad aranżacją kuchni warto zwrócić uwagę na różne rozwiązania i znaleźć takie, które najlepiej odzwierciedli nasz gust.

Modnie i z klasą

Remont kuchni to zazwyczaj dość duże przedsięwzięcie, dlatego odbywa się z reguły raz na kilka lat. Z tego względu, mając świadomość, że zmiana aranżacji nie będzie możliwa zbyt szybko, warto wybrać projekt, który będzie równocześnie modny i stylowy, ale również uniwersalny, dzięki czemu nawet po kilku latach kuchnia będzie prezentować się dobrze. Bez wątpienia jednym z klasycznych rozwiązań, które od lat cieszą się zainteresowaniem, ale też słyną z dobrego wyglądu, jest biała kuchnia z drewnianym blatem. Kolor biały to najbardziej elegancka z barw. Mimo swojej neutralności nadaje wnętrzom zawsze wyjątkowego charakteru, jest też idealną bazą dla bardziej wyrazistych dodatków. Dzięki dostępnym obecnie rozwiązaniom białe kuchnie zdecydowanie nie są nudne. Różnorodne rodzaje wykończenia frontów dają możliwość dużej personalizacji projektu i stworzenia wnętrza o indywidualnym charakterze. Niezwykle stylowym połączeniem jest biel i drewno, zatem wykończenie mebli drewnianym blatem pozwoli uzyskać bardzo szlachetny efekt. Dzięki możliwości zastosowania różnych rodzajów drewna oraz różnych jego wykończeń, takich jak lakierowanie czy olejowanie, można dopasować wygląd blatu do indywidualnych preferencji. Do najbardziej popularnych gatunków drzewa używanego do produkcji blatów należą dąb i buk, można też wybrać blat z drzewa egzotycznego. Dzięki takim możliwościom nie znajdziemy dwóch identycznych białych kuchni. Z łatwością stworzymy zarówno wnętrze o charakterze loftowym, w stylu glamour, jak i tak modnym od kilku lat stylu angielskim bądź prowansalskim.

Na co zwrócić uwagę, aranżując kuchnię?

Planowanie kuchni wymaga myślenia perspektywicznego. Warto mieć na uwadze, że tego rodzaju przestrzeń jest wykorzystywana bardzo intensywnie, dlatego materiały, z których zostaną wykonane blaty, szafki i fronty powinny być odpowiedniej jakości, odporne na intensywne użytkowanie. Co do blatów, warto zwrócić uwagę na ich szczególne zabezpieczenie, pozwalające znacznie zmniejszyć ryzyko powstawania plan w wyniku kontaktu z cieczą bądź wysoką temperaturą. Należy mieć bowiem świadomość, że drewno jest materiałem wrażliwym, dlatego trzeba wiedzieć, jak z nim postępować, by cieszyć się jego idealnym wyglądem przez długi czas.
Ważną kwestią jest też wybór odpowiednich zawiasów, które będą odporne na zniszczenia związane z częstym otwieraniem i zamykaniem drzwi i szuflad.
Ostatnią, lecz nie mniej ważną kwestią jest też dopasowanie projektu do naszych potrzeb. Warto zastanowić się, ile miejsca będziemy potrzebować, czy wygodniejsze są dla nas szafki czy szuflady – to nie tylko pytania dotyczące estetyki, ale też praktycznego wymiaru naszego wnętrza.

kosmetykomania świeczki zapachowe