mandihouse.pl

Dom i wnętrza

dekoracja okien balkonowych
Dom

Nowoczesna dekoracja okien balkonowych

Od dawna nie wyobrażamy sobie naszych mieszkań, domów, biur i gabinetów bez żaluzji. Są to ważne elementy dekoracji okien i zdobią nie tylko salony, ale także wszystkie inne pomieszczenia z oknami i szklanymi drzwiami.

Obecnie żaluzje dostępne są w ogromnej gamie kolorystycznej, dzięki czemu można doskonale zrealizować każdy pomysł na wystrój wnętrza. Ponadto, są one niedrogie w zakupie, dostępne w różnych rozmiarach i mogą być wykonane z różnych materiałów.

Zalety rolet przeciwsłonecznych oraz żaluzji na oknach balkonowych:

Skuteczna ochrona przed słońcem i prywatnością. Dobry stosunek ceny do jakości. Widok na zewnątrz jest możliwy przez żaluzję. Żaluzje można regulować bezstopniowo. Żaluzje zaciemniają się (w przeciwieństwie do rolet zaciemniających nie zaciemniają się jednak całkowicie). Wyglądają schludnie. Łatwa konserwacja. Szeroka gama kolorów. Wszechstronne opcje montażu. Rolety wewnętrzne również można montować na dużych oknach.

Żaluzje mogą też przyciągać wzrok. W zależności od rodzaju rolety, którą ostatecznie wybierzemy, wyboru koloru i sposobu umieszczenia rolet. Dzięki optymalnie dobranym żaluzjom można znacznie lepiej wyeksponować lampy, ściany i meble. To od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się na subtelne warianty kolorystyczne, czy też wybierzesz swój ulubiony kolor. Istnieje również możliwość wyboru pomiędzy żaluzjami matowymi i błyszczącymi.

Ta różnorodność wyraźnie pokazuje, że Twoje możliwości twórcze nie są ograniczone przez rolety. Nieważne, czy lubisz młodzieżowy, nowoczesny, minimalistyczny czy naturalny wystrój. Żaluzje doskonale pasują do każdego pomysłu dekoratorskiego w tym do nowoczesnej aranżacji okna balkonowego.

Żaluzje drewniane spełniają kilka zadań. Są one niezastąpione jako osłony prywatności, szczególnie w przypadku braku rolet zewnętrznych. Mogą być używane do utrzymania prywatności. Dodatkowo rolety przeciwsłoneczne pełnią funkcję zaciemniającą, co jest bardzo pożądane w sypialniach i pokojach dziecięcych. Żaluzje sprawdzają się również jako ochrona przeciwsłoneczna. Zwłaszcza w przypadku okien wychodzących na południe i zachód, latem pomieszczenie może nagrzewać się bardzo szybko. Żaluzje niezawodnie chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem. Nowoczesne żaluzje Anwis mogą być stosowane indywidualnie. W zależności od ułożenia lameli do pomieszczenia wpada więcej lub mniej światła dziennego.

Rolety bambusowe

Rolety wykonane z bambusa są ponadczasowe, a zarazem nowoczesne! Należą one do absolutnej klasyki wśród rolet. Jeśli cenisz sobie naturalne materiały, roleta bambusowa jest idealnym rozwiązaniem chroniącym przed słońcem. Ta dekoracja okienna z wdziękiem tworzy miłą atmosferę.

Jednak roleta bambusowa to nie tylko dekoracyjny element przyciągający wzrok do salonu, pokoju dziecięcego czy sypialni, ale także połączenie designu z funkcjonalnością! Zapewnia ochronę przed ciekawskimi spojrzeniami, a jednocześnie wpuszcza światło do pomieszczenia. Roleta bambusowa wyposażona jest w prosty sznurkowy ściągacz i może być łatwo zamontowana we wnęce okiennej.