mandihouse.pl

Dom i wnętrza

rolety dzień noc wady
Dom Lifestyle

Rolety dzień noc wady i zalety

Rolety dzień noc są w ostatnim czasie bardzo modne. Możemy je spotkać w wielu oknach domów i mieszkań. Mają coraz większą rzeszę zwolenników. Są świetną alternatywą dla żaluzji i tradycyjnych rolet.
Rolety dzień noc to dwie warstwy tkaniny, które składają się z pasków materiału półprzezroczystego i blokującego dostęp światła. Paski te można ustawiać w jednej linii lub naprzemiennie, aby wpuszczać do pomieszczenia pożądaną ilość światła. Półprzezroczysta tkanina woalowa to zasłona dzienna, a nieprzepuszczalna tkanina to roleta nocna.
Rolety dzień noc są najbardziej znane ze swojego unikalnego mechanizmu otwierania, który zapewnia doskonałą kontrolę światła. Niezwykła konstrukcja tych rolet, sprawia, że zdecydowanie warto je zamontować w swoim domu. Zanim podejmiemy decyzję, warto sprawdzić jakie mają zalety oraz czy mają wady.

rolety dzień noc zalety

1. Prywatność
Rolety dzień noc mogą wpuszczać światło, jednocześnie uniemożliwiając ludziom zaglądanie do środka, tym samym zapewniają prywatność w ciągu dnia, bez utraty światła słonecznego.

2. Precyzyjne oświetlenie
W parze z konfigurowalną prywatnością idzie możliwość regulacji światła. Rolety dzień noc nie zwijają się, blokując całe światło w taki sposób, jak robią to tradycyjne rolety. Zamiast tego mają przesuwające się wzdłuż paski, którymi można regulować natężnie światła.

3. Alternatywa dla rolet weneckich
Rolety weneckie są dobrym rozwiązaniem, dla osób chcących cieszyć się światłem w zamkniętych pomieszczeniach. Rolety dzień noc również zapewniają precyzyjne oświetlenie, ale są znacznie łatwiejsze w obsłudze.

4. Izolacja
Często pomijaną zaletą rolety dzień noc są ich właściwości termiczne. Tkanina ma pustą przestrzeń między dwoma warstwami, która działa jak gigantyczna kieszeń powietrzna, zatrzymując powietrze blisko okna. Nieruchome powietrze ogrzewa i chroni dom przed zimnem na zewnątrz. Oprócz zwiększenia komfortu domu, można również zaoszczędzić pieniądze na ogrzewaniu.

5. Szerokie zastosowanie
Rolety noc dzień można zamontować w każdym pomieszczeniu, nawet bardzo przeszklonym. Dobrze pasują do minimalistycznych, nowoczesnych wnętrz, ale można je też wkomponować w tradycyjny wystrój.

rolety dzień noc wady

Podstawowa wada to brak możliwości całkowitego zaciemnienia wnętrza. Wynika to z prześwitu występującego między dwiema tkaninami, które muszą być utrzymywane w niewielkiej odległości od siebie. Jest to niezbędne do prawidłowego funkcjonowania rolety. Inną wadą rolet dzień i noc jest to, że działają wolno. Podczas zwijania rolety należy wykonać kilka ruchów koralikami. Jest dwa razy więcej materiału niż w tradycyjnej rolecie. Pasiasty wzór jest widoczny wewnątrz pomieszczenia i na zewnątrz. W zależności od uznania, można to potraktować jako wadę albo jako zaletę.
Poza tym są trochę droższe niż tradycyjne rolety materiałowe.

rolety dzień noc rodzaje

1. Wolnowiszące – są montowane do ścian i sufitów.
2. Rolety mini – mocowane do ramy okna za pomocą mocnej taśmy klejącej lub haczyków.
3. Rolety dzień i noc w kasecie – przylegające do szyby, wklejane na ramę lub montowane przy pomocy uchwytów.