mandihouse.pl

Dom i wnętrza

przyssawki
Budownictwo

Przyssawki do szkła coraz popularniejsze w polskim budownictwie. Sprawdź, dlaczego.

Jeszcze do niedawna ogromnym problemem było transportowanie i montowanie dużych okien. Jednak moda na przeszklenia ma się świetnie i można zaobserwować ogromny wzrost zainteresowania tą techniką budownictwa. Wraz z tym, jak spopularyzowały się jasne wnętrza, zaszła potrzeba wprowadzenia urządzeń, które poradzą sobie z montażem wielkogabarytowych elementów. Rozwiązaniem okazały się przyssawki.

Ze względu na bardzo dobre parametry techniczne, a także mając na uwadze poprawę poziomu bezpieczeństwa i tempa pracy, przyssawki do szkła znajdują coraz więcej zastosowań. Są wykorzystywane nie tylko w budownictwie, ale też w przemyśle i motoryzacji. Zobacz, co kryje się za ich popularnością.

Niezawodne działanie przyssawek do szkła

Przyssawki do szkła składają się z niewielu elementów. Ich konstrukcja, w zależności od modelu obejmuje niezależne obwody próżniowe, ssawki, talerze przyssawkowe z popychaczem (przegubem sprężynowym), demontowane ramię nośne i przedłużone ramiona dla większego zasięgu. Elektryczny napęd sprawia, że nie emitują zanieczyszczeń do środowiska, są ciche i wszechstronne. Pracują też bezpiecznie. Producenci często wyposażają urządzenia w przyrządy pomiarowe pozwalające na monitorowanie zasilania oraz próżni. W razie jakichkolwiek problemów czy awarii operator zostaje o tym poinformowany przez akustyczny sygnał ostrzegawczy. Niektóre sprzęty nadają się tylko do chwytania i przenoszenia szkła. Bardziej zaawansowane pozwalają też na bezpieczne pochylanie materiałów, a także ich obracanie.

przyssawki wykorzystanie

Wykorzystanie przyssawek w budownictwie

Przyssawki w budownictwie są wykorzystywane do przenoszenia nie tylko szkła, ale też innych elementów wielkogabarytowych. Transport płyt kamiennych i betonowych, prefabrykatów czy blach jest możliwy, bezpieczny i szybki, pod warunkiem, że dopasujesz maszynę z konkretnym udźwigiem do rodzaju ładunku, jego wagi i rozmiaru. Branża budownicza korzysta chętnie z przyssawek do szkła, ponieważ są one bardzo wytrzymałe – nie tylko na obciążenia. Świetnie radzą sobie podczas pracy na trudnym terenie, mają doskonałą przyczepność do podłoża, a także są odporne na działanie czynników atmosferycznych. 

Do jeszcze lepszego wykorzystania na placu możesz sparować je z innymi sprzętami, np. mini żurawiami. Możesz mieć pewność, że nawet tak kruche materiały jak szkło przeniosą bez ryzyka uszkodzenia czy zniszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *