mandihouse.pl

Dom i wnętrza

przyssawki
Budownictwo

Przyssawki do szkła coraz popularniejsze w polskim budownictwie. Sprawdź, dlaczego.

Jeszcze do niedawna ogromnym problemem było transportowanie i montowanie dużych okien. Jednak moda na przeszklenia ma się świetnie i można zaobserwować ogromny wzrost zainteresowania tą techniką budownictwa. Wraz z tym, jak spopularyzowały się jasne wnętrza, zaszła potrzeba wprowadzenia urządzeń, które poradzą sobie z montażem wielkogabarytowych elementów. Rozwiązaniem okazały się przyssawki.

Ze względu na bardzo dobre parametry techniczne, a także mając na uwadze poprawę poziomu bezpieczeństwa i tempa pracy, przyssawki do szkła znajdują coraz więcej zastosowań. Są wykorzystywane nie tylko w budownictwie, ale też w przemyśle i motoryzacji. Zobacz, co kryje się za ich popularnością.

Niezawodne działanie przyssawek do szkła

Przyssawki do szkła składają się z niewielu elementów. Ich konstrukcja, w zależności od modelu obejmuje niezależne obwody próżniowe, ssawki, talerze przyssawkowe z popychaczem (przegubem sprężynowym), demontowane ramię nośne i przedłużone ramiona dla większego zasięgu. Elektryczny napęd sprawia, że nie emitują zanieczyszczeń do środowiska, są ciche i wszechstronne.  Pracują też bezpiecznie. Producenci często wyposażają urządzenia w przyrządy pomiarowe pozwalające na monitorowanie zasilania oraz próżni. W razie jakichkolwiek problemów czy awarii operator zostaje o tym poinformowany przez akustyczny sygnał ostrzegawczy. Niektóre sprzęty nadają się tylko do chwytania i przenoszenia szkła. Bardziej zaawansowane pozwalają też na bezpieczne pochylanie materiałów, a także ich obracanie.

przyssawki wykorzystanie

Wykorzystanie przyssawek w budownictwie

Przyssawki w budownictwie są wykorzystywane do przenoszenia nie tylko szkła, ale też innych elementów wielkogabarytowych. Transport płyt kamiennych i betonowych, prefabrykatów czy blach jest możliwy, bezpieczny i szybki, pod warunkiem, że dopasujesz maszynę z konkretnym udźwigiem do rodzaju ładunku, jego wagi i rozmiaru. Branża budownicza korzysta chętnie z przyssawek do szkła, ponieważ są one bardzo wytrzymałe – nie tylko na obciążenia. Świetnie radzą sobie podczas pracy na trudnym terenie, mają doskonałą przyczepność do podłoża, a także są odporne na działanie czynników atmosferycznych. 

Do jeszcze lepszego wykorzystania na placu możesz sparować je z innymi sprzętami, np. mini żurawiami. Możesz mieć pewność, że nawet tak kruche materiały jak szkło przeniosą bez ryzyka uszkodzenia czy zniszczenia.